Leczenie ziołami

Ziołolecznictwo

Wyciąg z szyszek chmielu – 5 najlepszych zastosowań

Chmiel kojarzy się wszystkim głównie z gazowanym, złocistym napojem. Nie jest jednak stosowany wyłącznie w produkcji piwa. Ma szereg wielu innych zastosowań. Okazuje się, że ma właściwości wykorzystywane między innymi w medycynie i kosmetyce.

1. Pomoc w walce z łupieżem

Wyciąg z szyszek chmielu, dostępny na LekiNatury.pl często znajduje swoje miejsce w składzie szamponów przeciwłupieżowych. Jego właściwości antybakteryjne mają bardzo korzystny wpływ na skórę głowy, ograniczając rozwój dolegliwości.

2. Ulga w chorobach układu moczowego

Jak już od dawna wiadomo, chmiel ma działanie moczopędne i łagodzące. Wyciąg z szyszek chmielu może okazać się bardzo pomocny w przypadku kuracji związanych z układem moczowym (np. kamienie nerkowe).

3. Lek na brak snu

Każda osoba cierpiąca na bezsenność powinna spróbować naparu z szyszek chmielu. Działa on uspokajająco, ale jako naturalny specyfik – nie otumania. Aby spotęgować działanie, warto łączyć go z ziołami takimi jak melisa.

4. Coś na uspokojenie

Chmiel ma również działanie uspokajające, pomaga przetrwać czas obfitujący w wiele nerwowych sytuacji.

5. Chmiel jako wsparcie w walce z nowotworami

Dobrą wiadomością jest, że chmiel ma właściwości antyoksydacyjne. Hamuje rozwój komórek rakowych, pomagając zwalczyć wewnętrznego wroga.