Leczenie ziołami

Ziołolecznictwo

3 prozdrowotne zalety mącznicy

Mącznica lekarska to roślina, którą możemy odnaleźć w północnej części naszego kraju, na przykład w Borach Tucholskich. Upodobała sobie ubogie, piaszczyste gleby, dlatego też najczęściej można ją znaleźć na obrzeżach sosnowych lasów lub na wrzosowiskach. Prozdrowotne działanie mącznicy jest od wielu lat znane i doceniane. Jak można wykorzystać jej właściwości?

 

Zalety mącznicy

  1. Pomoc w problemach związanych z układem moczowym

Właściwie od wieków liście mącznicy są stosowane w walce z chorobami dróg moczowych. Dzieje się tak między innymi dlatego, że liście tej rośliny posiadają składniki, dzięki którym możliwe jest zapobieganie zapaleniom układu moczowego. W dodatku ma również delikatne działanie moczopędne, co pomaga oczyszczać drogi moczowe.

  1. Pomoc w wypadku biegunki

Wyciąg z liści mącznicy lekarskiej zawiera naprawdę duże ilości garbników, które świetnie sobie radzą z różnymi schorzeniami układu wydalniczego. Znane jest więc naprawdę skuteczne działanie przeciwbiegunkowe tej rośliny.

  1. Pomoc w przypadku krwawienia w przewodzie pokarmowym

W leczeniu tego typu schorzeń również ogromną rolę odgrywają wspomniane już garbniki. Dlatego warto stosować wyciąg z liści w przypadku schorzeń przewodu pokarmowego.

Tags: ,